Hiirepadi – kellele ja milleks?

Kas sinu jaoks on hiirepadi osa tööergonoomikast või lihtsalt ilus lisand töölauale?

Kindlasti mitte kõik ei kasuta seda, ja paljud ei kasuta ka arvutihiirt, ent võtame hetke, et arutleda, milleks selle kasutamine on hea.

 1. Hiirepadja kasutamine on käele mugav.
  Kas pärast pikka tööpäeva kontoris tunned, et su ranne on kange? Kui on nii, võib su randmele olla vastumeelne toetuda vastu kõva lauaplaati või on ranne lausa vales asendis.
  Harilik hiirepadi on juba seetõttu su käele hea, et loob laua ja randme vahel pehme padja.
  Siiski, siit samm edasi on valida ergonoomiline hiirepadi, mille padjad on loodud nii, et su ranne ei saagi olla vales asendis. Tulemuseks on mugav tööasend, ent pikas perspektiivis ka terve ranne. Suurepärane hiirepadi kontoritöötajale on näiteks SEE.
 2. Hiirepadi kaitseb su töölauda.
  Igapäevaselt mitmeid tunde hiire lohistamine siia-sinna täpselt ühe koha peal rikub viimaks su töölaua päris ära.
  Loomulikult ei ole hiirepadjad tehtud materjalist, mis iial ei kulu, ent soodsam on vahetada padi kui laud, eks?
 3. Hiirepadi hoiab su arvutihiire puhtana.
  Ajapikku hakkab arvutihiir lauale kogunevat mustust enda ümber koguma: tolm, surnud nahk, mustus. See on kas lauaplaadi küljes, arvutihiire alumise poole küljes, või mõlemal. Kus iganes see on, tulemuseks on halvemini töötav arvutihiir.
  Kõigele lisaks on see lihtsalt jälk.
  Hiirepadjad saavad sellises olukorras sind aidata. Loomulikult tänu padjale ei kao mustus ega tolm iseenesest mitte kuhugi, ent patja on väga lihtne puhastada ja püsib ka kergemini meeles.
 4. Hiirepadi aitab sul arvutimängus olla parem ja samal ajal hoiab su rannet.
  Kui sina või su lähedane mängib palju arvutimänge, tead, et mängud eeldavad täpselt ja kiireid liigutusi ning siin saab hiirepadi sulle abiks olla. Patjadel on erinevad pealispinnad, ent oluline on siinkohal ühtlane kate, sest kui töölaud on pisut ikka ebaühtlane, siis padjal hiire liigutamine on alati sujuv.
  Loomulikult ei saa unustada ka väikest asjaolu, et arvutimängude seltsis veedetakse aega tavaliselt tunde ja seetõttu on oluline ka ergonoomika: lisaks kõigele muule hoiab hiirepadi mänguri rannet! Mängurile hea hiirepadi on näiteks SEE.

Seega nagu näed, on heal hiirepadjal mitu külge ent kõige olulisem neist on randme hoidmine õiges asendis.